POLITIKË

POLITIKË

Detaje nga marrëveshja e fshehtë me Greqinë për kufirin e detit

Top Channel mësoi prej burimeve diplomatike në Athinë, se marrëveshja e re e detit parashikon ndarjen e hapësirës detare me parimin e vijës së...

Ambasadorja e BE-së, Romana Vlahutin flet për dosjen “Tahiri”. Presim rezultatet e hetimit

Ambasadorja e BE-së, Romana Vlahutin ka deklaruar se është në pritje sa më të shpejtë të rezultatit të hetimeve lidhur me dosje "Tahiri" “Presim që...

Moderatoja e njohur Jonida Shehu tregon pse u largua nga Top Channel

"Më hoqën se ika.  Unë shpreha dëshirën për t’u larguar dhe për të ndjekur rrugën time. Mendova që gjërat në atë pikë nuk përputheshin...

Lajmi i ditës: Rama e kapi peshkun…

Nga: Ndue Pepushaj Ka disa kohë që gjithë shqiptarët po jetojnë ëndrra me peshk. Kjo ndodhi,  pasi ambasadori i SHBA në Shqipëri Donald Lu, lëshoi...

Skandal: Shqiptarët harxhojnë 140 milionë dollarë në vit në kërkim të “fatit”…

Sa më i varfër të jesh, aq më shumë shpreson që të bëhesh i pasur sa më shpejt. Në të gjithë botën njihet lidhja mes...

Vetting-u, Ja fotot e makinave nga 147 deri në 90 mijë euro të 25...

Shqiperia është ndër vëndet më të varfëra në Europë. ku niveli mesatar i jetesës së  poullit për vitin 2016 është afër nivelit afrikan. Sipas...

Adriatik Llalla ndjen konfiskimin e burgun, nuk e përballon Vetting-un

Nga: Sokol Pepushaj Ish-kryeprokurori Adriatik Llalla  kërkon të mos i nënshtrohet Vetting-ut, paçka se deri para ca kohësh këlthiste se e do Reformën në Drejtësi. ...

Sali Berisha ka frikë nga Liria!

Liria, e shoqja ka dalë në pension e nuk merret me pordhët e plakura të plakut plak, ndërsa nipër e mbesa po masakrojnë paratë...

A po mbyllen bizneset në Shqipëri?

Nga: Jorida Tabaku, deputete Ministri Ahmetaj sot iu përgjigj kryetarit të opozitës për shifrën e bizneseve që nuk paguajnë më taksa, pra janë të mbyllura,...