5 C
Shkoder, AL
E shtunë, 24 Shkurt 2018.
- Marketing -
Fizikanët kanë zëvendësuar zemrën e një njeriu që është duke vdekur me një aparaturë të “rrymës së vazhdueshme”, duke dëshmuar se jeta është e mundur edhe pa rrahjet e zemrës. Shihni videon e mëposhtme për më shumë: KUJDES, PAMJE SHQETËSUESE! [youtube https://www.youtube.com/watch?v=XzTXaUltXUA?feature=oembed]
Rrallë herë jemi mësuar të shohim avionë të ngjyrave të tjera, por ngjyra më e përdorur e tyre është e bardha, ashtu siç është për taksitë e verdha Por gjithnjë ka një arsye se pse gjërat janë ashtu siç janë....
Universi Joanne Kennell, 4 mars 2016 Përktheu dhe përgatiti në shqip, Arben Çokaj Asgjë në Tokë nuk e ka asnjë shans. Është e lehtë të harrosh se yjet, si dielli ynë, nuk jetojnë përgjithmonë. Meqenëse dielli nuk është i pavdekshëm, një ditë ai...
Të gjithë kompjuterët e botës janë me probleme dhe do të duhen ndoshta vite të tëra për rregullimin e plotë të tyre. Tri javë pasi ekspertët pikasën mangësi të mëdha në procesorët kompjuterikë, CNN citon Ellison Anne Williams, themeluesen e...
Astronomët thonë se toka mund të ketë deri në 160 miliardë fqinjë planetarë në galaktikën e saj. Sipas një studimi të ri të këtyre astronomëve, secili prej 100 miliardë yjeve në atë që njohet si Rruga e Qumështit ka...
Ndiq mijëra fëmijë super të zgjuar për katër dekada e gjysmë, dhe do të mësosh një apo dy gjëra se si të rrisni njerëz të suksesshëm. Një nga zbulimet më të mëdha: Edhe fëmijët me IQ të nivelit të gjenive,...
Kemi dëgjuar edhe më parë se Apple do të lansojë tri modele të reja të telefonaave të ri të iPhone këtë vit, dy me ekranin OLED dhe një me një ekran LCD. Të dyjat me ekranet OLED pritet të...
BMW GINA LIGHT VISIONARY MODEL Jane modele makinash te cuditshme qe jane prodhuar ne Europe. Behet fjale per modele makinash te firmave te njohura si Bugatti, BMW apo Fiat
A e keni menduar se cila është madhësia e telefonit më të vogël në botë? Ky telefon njihet si “Zanco Tiny T1” dhe është telefoni më i vogël në botë. Ai peshon vetëm 13 gramë dhe ka një mini ekran OLED...

TË PREFERUARA

POSTIMET E FUNDIT