Zbulime

Zbulime

Ky është celulari më i vogël në botë… pesha 13 gramë…ekran OLED 12.5 milimeter…...

A e keni menduar se cila është madhësia e telefonit më të vogël në botë? Ky telefon njihet si “Zanco Tiny T1” dhe është telefoni...

Apple kompania më e pëlqyer për 11 vite

Gjiganti amerikan i teknologjisë dhe prodhuesi i smartfonëve të famshëm “iPhone”, “Apple” është kompania më e pëlqyer në botë për herë të 11-të sipas...

WhatsApp sjell funksion të ri kundër mesazheve të padëshiruara

Rrjeti i komunikimit WhatsApp, është gjithashtu i prekshëm nga spamet, por kompania tani po teston një metodë të re që do të kapërcejë këtë...

1989/ Si erdhi interneti në Tiranë dhe cili ishte portali i parë

Ishte viti 1989. Në Universitetin Politeknik i Tiranës (UPT) ndodhi një ngjarje historike: lidhja e parë e Shqipërisë me internetin. Katedra e informatikës në...

Sa herë hyni në Instagram, mund ta fshini kohën kur keni hyrë për herë...

Instagram merr shkas nga WhatsApp dhe Messenger, të gjitha aplikacione në pronësi të Facebook, dhe tashmë do të tregojë orën se kur miqtë kanë...

Njeriu i parë që jeton pa zemër dhe pa puls

Fizikanët kanë zëvendësuar zemrën e një njeriu që është duke vdekur me një aparaturë të “rrymës së vazhdueshme”, duke dëshmuar se jeta është e...

Kujdes! Google largon 36 aplikacione të rreme nga ‘Android’

Kompania Google ka larguar 36 aplikacione në “Android” të fshehura në “Google Play Store”, të paraqitura si aplikacione për siguri dhe rritje të performancës,...

Diçka po ndodh: Toka po largohet nga Dielli…

Dielli është duke humbur ngadalë fuqinë tërheqëse që ka ndaj planeteve të sistemit tonë, e për pasojë edhe Toka është duke u larguar prej...

Ku po shkon Bota!?… Robotët do nxjerrin femrat nga tregu i punës…

Kur inteligjenca artificiale të marrë përsipër punët tona, femrat janë të parat që do zëvendësohen, sipas një raporti të ri të paraqitur në Forumin...

Nga viti i ardhshëm, makina pa timon dhe pa pedale

General Motors thotë se ka nisur prodhimin masiv të makinës së parë autonome pa timon dhe pa pedale. Kompania tashmë po kërkon lejen nga qeveria...