Informacion

Informacion

Ministri i Brendshëm Xhafaj i prerë: Javën tjetër do të ketë arrestime të bujshme!

I ftuar në Opinion, Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka bërë disa deklarata të forta përsa i përket situatës kriminale në vend ndërkohë që...

Moderatoja e njohur Jonida Shehu tregon pse u largua nga Top Channel

"Më hoqën se ika.  Unë shpreha dëshirën për t’u larguar dhe për të ndjekur rrugën time. Mendova që gjërat në atë pikë nuk përputheshin...

Bosi Rezart Taçi i ka 8 milionë $ borxh shtetit!

Gazetarja Klodiana Lala ka publikuar në emisionin “Opinion” një dokument sipas të cilit në gjykatën e Tiranës ka një proces të hapur ndaj biznesmenit...

Monika Kryemadhi ditën në përotestë kundër Ramës e Metës, në darkë flë me Meten...

Kryemadhi tha se sot shqiptarët tregojnë se janë këtu për të rrëzuar Edi Ramën dhe jo për tu larguar nga Shqipëria. Ajo ditën proteston...

Rama nisi arrestimet për ujin, në pranga biznesmeni në Durrës… kurse Presidenti Meta deklaron...

Nga: Sokol Pepushaj E kishte lajmeruar qëpas 1 shkurtit do kete arrestime per ata që abuzojnëme ujin e pijshëm, Edi Rama. Kjo vjen pas mbajtjes...

“Gardistët hanë në stola në Surrel”, Rama i përgjigjet Berishës: No comment!

Kryeministri Edi Rama ka reaguar me një video të publikuar në profilin e tij në “Facebook”, pas akuzave të ish-kryeministrit Sali Berisha për trajtimin...

Qindra gjyqtarë e politikanë në listën e zezë të DASH, pas ngritjes së SPAK...

Nga: Kliti Topalli Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë duke u përgatitur për të zbatuar skenarin kroat dhe rumun në Shqipëri. Politika po e zvarrit...

Protstuesi më i veçantë. Ja çfarë ka shkruar në rrobat që mban veshur…

Mes mijëra qytetarëve që iu bashkuan protestës së sotme në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” kundër qeverisë ishte edhe një qytetar nga Lezha i cili...

Taulant Balla: Kuvëndi shpall vakancat për anëtarin e Gjykatës Kushtetuese, me opozitën nuk ka...

Pas Presidentit të Republikës, i cili hapi procedurën për 2 vende vakante në Gjykatën Kushtetuese, edhe Kuvendi ka dalëme një njoftim  sot se ka...

Hashim Thaçi panelist në Davos të Zvicrës

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Davos të Zvicrës, ku do të marrë pjesë në Forumin Ekonomik Botëror. Gjatë...