Debat

Debat

Z. Kryeministër, dorëhiqu sa të ka mbetë edhe pak fytyrë!

NGA DR. BINAK MAXHARRAJ Kryeministër pas takimeve te shumëta më kriminelet e Mitrovicës së Veriut, pas dhënjës nga Qeveria që ti e drejton një minut heshtje...

Çudira shqiptare: Gruaja e presidentit ka kërcënuar publikisht kryeministrin se do e heqë zvarrë

Takimet e LSI-së nuk kanë më entuziazmin e dikurshëm. Ikja nga pushteti duket se ka zbehur mbështetjen për një parti që raportet me elektoratin i...

Sindromë Stockholmi “Model shqiptar”!

Nga: Av.  Xhabir Zejnuni Në një status në FB, Zoti Ramush Haradinaj shkruante dje si vijon. Të nderuar qytetarë të Republikës së Kosovës. Në këtë jubile të...

Analisti Andi Bushati i ashpër me gazetarët servilë, japin kronikat e Erion Veliajt me...

Dalja e Erion Veliajt mbrëmë në “Opinion” duket se ka kaluar me jo pak bujë, jo vetëm në opinionin publik por edhe në radhët...

“Ti që reciton psalmet e partisë bëhu gati, do të vijë me pranga SPAK-u...

Deputeti i PD-së Oerd Bylykbashi i ka bërë thirrje Ministres së Drejtësisë Etilda Gjonaj që të bëhet gati, pasi kur të krijohet SPAK (prokuroria...

Një propozim mjaft i dobishëm e me vlerë nga Kryeministri Rama

Arben Çokaj Rama: “Kosova dhe Shqipëria do të kenë një politikë të jashtme, e jo veç ambasada dhe përfaqësi diplomatike të njëjta, por pse jo...

Hashim Thaçi blen drejtësinë

 Nga: Imer Mushkolaj Hashim Thaçi nuk ka kursyer forma e mjete për të blerë drejtësinë, duke e shfrytëzuar edhe pozitën zyrtare për të arritur qëllimet...

Eurodeputeti italian, Matteo Salvini, shumë i ahpër ndaj krerëve të BE-së, jeni parazitë, të...

Eurodeputeti italian, Matteo Salvini, ‘i ka bërë për një lek’, drejtuesit e Parlamentit Europian në seancën e së mërkurës së shkuar. Ai i drejtohet presidentit...

Dossier Maks Velo zbulon spiunët e ish-Sigurimit: Mes tyre miku im dhe gruaja e...

Artisti dhe shkrimtari i mirënjohur Maks Velo pasditen e sotme ka publikuar për herë të parë dosjen e tij, të cilën ka pak kohë...

Nje shtetase amerikane pershendet kryeministrin Edi Rama

Nje video qe po "cmend" rrjetet sociale, pasi nje amerikane paraqitet ketu duke thene disa fjale per kryeministrin shqiptar. Ndiqeni, eshte vetem 5 sekonda.