Lionel Messi ka treguar saktësi të jashtëzakonshme të goditjeve me këmbën e majtë gjatë një sfide televizive.

Ka qenë një televizion japonez që ka sfiduar yllin argjentinas të godasë shenjën brenda një kohe të kufizuar prej 100 sekondave.

Lionel Messi e bëri këtë brenda 82 sekondave.

Fituesi i 5 herë “Topit të Artë” ndryshe nga rivali I tij Cristiano Ronaldo ka treguar një formë fantastike këtë sezon.

Në ndeshjen e fundit ndaj Betis ai përveç dy golave të shënuar dhuroi dhe spektakël në fushë duke dribluar lojtarët kundërshtar.

LINI NJË KOMENT

Ju lutem, futni komentin tuaj!
Ju lutem, futni emrin tuaj këtu