Telenovela

Telenovela

Seda Akman, magjia e telenovelave, para pak ditësh mbushi 40 vjeç…

Seda Akman lindi më 13 Janar 1978 në Kütahya, Turqi. U bë shumë e njohur me filmat "Yes Sir" (2007), "Toss Up" (2004)  dhe...

“Bali Bej” aktori bukurosh… Fansat paguajnë 120 euro ti afrohen…

Aktori Burak Ozcivit njihet nga seriali “Sulejmani i madhërishëm” me emrin “Bali Bej” i cili i solli dhe famën. Mediat turke shkruajnë se aktori ka...

Sakshi, shumë simpatike, por ishte më e urryera e telenovelës “Bidaai”, ja si shprehet…

Sulagna Panigrahi është aktorja që luan rolin e Sakshit, në serialin shumë të ndjekur “Bidai” . Sakshi, një personazh shumë intrigues dhe aspak i...

Seriali ‘Rrahje Zemre’ Si është shëndeti i Ejlylit, sot do ndodhi e papritura e...

Ejlyl është e dëshpëruar dhe Aliu përiqet ti qëndrojë pranë. Si është gjendja shëndetësore e babait të Ejlylit? Forca të shumta policie drejtohen për...

Po “lind një dashuri” mes “Nihanit” dhe “Poyrazit”

Aktualisht janë ndër aktorët më të suksesshëm turk. E dy yjet janë bërë bashkë për të sjellë një projekt gjigant. Neslihan Atagul dhe Ilker Kaleli...

Skandal mes Arnavit dhe Kushit – Kushi kërkon të zbulojë fëmijën e paligjshëm të...

"Largohu nga këtu."- i thotë Kushit. Arnav i thotë Kushit se Shital ka të drejtë. Ajo i përgjërohet mos ta nxjerri jashtë shtëpisë. Kur në...

E mbani mënd telenovelën e bukur “Çeleste”, ja sot aktorja argjentinase…

Dikur mbante të gozhduar pas ekranit mijëra shqiptarë, dhe tani pas kaq shumë vitesh na lind kurioziteti të dimë se çfarë bëhet me aktoren...

Si ta quaj këtë dashuri -Kushi si në serial, edhe në jetë, ja çfarë...

Karrierën në televizion e filloi si modele, por sot është një nga aktoret më të famshme në Indi. Ka qenë këmbëngulja e mamasë së...

”RRAHJE ZEMRE” Ejlyli e Aliu në aksident rrugor, bëhen heronj…

Edhe pse Ejlyl përpiqet të mbërrijë sa më parë te agresori, tashmë është tepër vonë. Aliu ndan me Selimin shqetësimin e tij. Shqetësimi që do të...

Merjem Uzerli dhe Murat Jëlldërëmi të dashur, jo në telenovelë, po prej verteti…!

Të gjitha revistat shkruajnë për Murat Jëlldërëm dhe Merjem Uzerli. Të gjithë janë kureshtarë të dinë përgjigjen e pyetjes: A janë të dashuruar brenda...

“Bahari” e “Më fal (Beni Affet)”, do vizitojë Shqipërinë për nder të fansave… Foto...

Janë të shumtë aktorët turq që janë bërë të njohur e shumë të dshur e respektuar në Shqipëri dhe në vende të tjera të...

Lajm: Fitime marramëndëse nga telenovelat turke…. synimi 1 miliard dollarë…

Serialet turke po shënojnë të ardhura marramendëse nga shitja në shumicën e shteteve të botës. Sipas një artikulli të publikuar se fundmi nga Agjencia Anadolu...

Si ta quaj këtë dashuri – Shital i ka mashtruar të gjithë, Kushi i...

Akash njofton se do ikë në Amerikë për disa muaj për shkak të një pune. Manorama i thotë Pajalit të shkojë me Akashin. Arnav...

Telenovela turke, ja si është “Keriman” në jetën reale, shumë elegante…

Aktorja turke Nursel Kose, e njohur si ‘Keriman’ nga seriali “Paramparça” ose “Fate të kryqëzuara”, serial ky i cili po transmetohet në Tv klan,...

Si ta quaj këtë dashuri – Sot… Arnav del i njohur me nënën e...

Arnav mundohet t’i shpjegojë mamasë së Aravit se Kushi po e shpëtonte nga rrëmbyesit. Ata dalin të njohur. Arnav thotë se ka qenë në...

SI TA QUAJ KËTË DASHURI -Lamtumirë Kushi, lamtumirë Arnav. 3 momentet më pikante që...

Mikesha sot perfundoi seriali jone kaq shume i dashur dhe i ndjekur. Ashtu si te gjitha ju ndihem e merzitur sepse u afeksionuam shume...

“Sarasvatiçandra” personazh kryesor -Në xhirimet e fundit seriali magjik “Nusja nga Stambolli”… Foto nga...

“Nusja nga Stambolli”është një prej serialeve më të ndjekur në Tring me një histori të veçante dhe emocionuese, i cili e bëri Asli Enver...

‘Ezeli’ pjesë e serialit më të shtrenjtë turk

Me siguri të gjithë e kujtoni më së miri aktorin turk, Kenan Imirzalioglu, që u bë shumë i njohur në Shqipëri për rolin kryesor...

Ertuğrul, një serial historik… Sekretet e filimit

Një serial i zhanrit historik, produksion i vitit 2014 prodhuar për TRT 1 dhe i vlerësuar për nga ndjekshmëria si seriali më i mirë i...

Si ta quaj këtë dashuri -Modelet inatçore me Kushin e bukur, seria e fundit...

Neser është seria e fundit e "Si ta quaj këtë dashuri" U kënaqem dhe nje tjeter telenovele e bukur do jete pas saj. Po...