KULTURË

KULTURË

“Si ta quaj këtë dashuri”, personazhe VIP dhe histori dashurie…

Kushi Gupta është një vajzë nga qyteti i Lakno, i Indisë e cila është rritur nga xhaxhi Shashi dhe halla Garima pasi prindërit i...

‘Dashuri e pafund’ -Ja si ka ndryshuar komplet Emiri …

Kaan Urgancıoğlu ose siç njihet ndryshe me emrin Emir nga seriali i njohur turk ‘Dashuri e pafund’, është padiskutim një ndër aktorët më të...

Ngjarje. Historia e Elizës do të bëhet film: Nëna 40 vjeçare u nda nga...

Kjo është një nga ato histori që lehtë të përshkruhet me fjalë. Një histori dashurie e cila do t’ju bëjë të reflektoni me imtësisht...

“Bali Bej” aktori bukurosh… Fansat paguajnë 120 euro ti afrohen…

Aktori Burak Ozcivit njihet nga seriali “Sulejmani i madhërishëm” me emrin “Bali Bej” i cili i solli dhe famën. Mediat turke shkruajnë se aktori ka...

‘Fate të kryqëzuara’ – Xhihani kujton kohët e vjetra si dhëndër

Erkan Pettekaya i njohur ndryshe nga publiku shqiptar si aktori që ka luajtur rolin e Xhihan tek filmi “Fate të kryqëzuara” së fundmi është...

“Si ta quaj këtë dashuri”, halla e baba i Kushit bashkë përtej telenovelës…

Një nga personazhet më komikë të serialit “Si ta quaj këtë dashuri” është Madumati, halla e Kushit, e cila edhe pse në fillim luante...

SULEJMANI – Rrëfim për një Sulltan të madhërishëm…

“Fati i një njeriu shkruhet tek emri“, kishin thënë dikur romakët, por për të mbajtur fatin e Sulejmanit, u deshën në fakt dy emra:...

Britania e Madhe dhe çështja shqiptare

Nga: Frasher Demaj  Sot doli nga shtypi ribotimi i librit BRITANIA E MADHE DHE ÇËSHTJA SHQIPTARE 1875-1913. Në këtë ribotim kam shtuar rreth 135 faqe...

Xhihani te seriali ‘Fate të Kryqëzuara’… Njihumi me gruan e tij Didem e djalin...

Seriali ‘Fate të Kryqëzuara’, ka rrëmbyer zemrat e të gjithë shikuesve dhe aktoret kanë fituar dashurinë e teleshikuesve. Por, një nga personazhet më kryesore të...

Telenovela” Bidaai”-Sadna dhe Ragni, armike te betuara në jeten reale… lexoni…

Dy bykuroshet e serialit “Bidaai” janë shndërruar në të preferuarat për një public të gjërë në mbarë botën me rolin e tyre si Sadna...