Disa mënyra si ta bëni picën një ushqim të shëndetshëm

0
277

Shumica prej jush i adhurojnë picat dhe me siguri i konsumoni shpesh pavarësisht se janë ushqim jo i shëndetshëm. Tashmë është zbuluar mënyra se si me disa hapa të thjeshtë mund ta ktheni edhe picën në një vakt të shëndetshëm.

Mos ha nga kutia që vjen pica

Fute në një pjatë atë pjesë që do konsumosh. Në këtë mënyrë truri do të ketë ndjesinë e ngopjes.

Porosit një picë të hollë

Këto pica kanë më pak kalori.

Prije në copa të vogla

Sa më të vogla të jenë copat aq më kollaj do mund ta gënjesh trurin tënd. Në këtë mënyrë do hash më pak do ngopesh më shpejt.

Hiqi të gjithë ingredientët që kanë kalori, mbaj më të shëndetshmit ose shto të shëndetshëm kur nuk ka./revistawho.com

LINI NJË KOMENT

Ju lutem, futni komentin tuaj!
Ju lutem, futni emrin tuaj këtu