5 C
Shkoder, AL
E shtunë, 24 Shkurt 2018.
- Marketing -
Rrallë herë jemi mësuar të shohim avionë të ngjyrave të tjera, por ngjyra më e përdorur e tyre është e bardha, ashtu siç është për taksitë e verdha Por gjithnjë ka një arsye se pse gjërat janë ashtu siç janë....
Të gjithë kompjuterët e botës janë me probleme dhe do të duhen ndoshta vite të tëra për rregullimin e plotë të tyre. Tri javë pasi ekspertët pikasën mangësi të mëdha në procesorët kompjuterikë, CNN citon Ellison Anne Williams, themeluesen e...
Kemi dëgjuar edhe më parë se Apple do të lansojë tri modele të reja të telefonaave të ri të iPhone këtë vit, dy me ekranin OLED dhe një me një ekran LCD. Të dyjat me ekranet OLED pritet të...
BMW GINA LIGHT VISIONARY MODEL Jane modele makinash te cuditshme qe jane prodhuar ne Europe. Behet fjale per modele makinash te firmave te njohura si Bugatti, BMW apo Fiat
A e keni menduar se cila është madhësia e telefonit më të vogël në botë? Ky telefon njihet si “Zanco Tiny T1” dhe është telefoni më i vogël në botë. Ai peshon vetëm 13 gramë dhe ka një mini ekran OLED...
Hakerët apo piratët kibernetike vodhën 130 miliardë dollarë nga konsumatorët vetëm gjatë vitit 2017, 4.6 miliardë vetëm nga përdoruesit britanikë të internetit. Raporti i kompanisë së sigurisë kibernetike Norton tregon se gjatë vitit të kaluar 978 milionë njerëz në botë...
Instagram merr shkas nga WhatsApp dhe Messenger, të gjitha aplikacione në pronësi të Facebook, dhe tashmë do të tregojë orën se kur miqtë kanë përdorur aplikacionin për herë të fundit. Funksioni i fundit quhet “Trego gjendjen e aktivitetit”. Në seksionin...
Kur inteligjenca artificiale të marrë përsipër punët tona, femrat janë të parat që do zëvendësohen, sipas një raporti të ri të paraqitur në Forumin Ekonomik Botëror në Davos. Studimi me “Drejt një revolucioni të aftësive” zbulon se kur inteligjenca artificial...
Abraham Masri, një zhvillues softueri, publikoi një cicërimë ditën e Enjte ku zbulonte problemin i cili shkakton bllokimin e iPhone. Thjesht duke dërguar një mesazh me një link i cili përmban një kod të përpiluar nga Masri dhe që e...
Gjiganti amerikan i teknologjisë, “Apple” do të paguajë 38 miliardë dollarë taksa për përfitimet e realizuara jashtë vendit, për shkak të reformës së re fiskale të votuar nga SHBA-ja, njoftoi sot kompania. “Një pagesë kaq e konsiderueshme do të jetë...

TË PREFERUARA

POSTIMET E FUNDIT