5 C
Shkoder, AL
E shtunë, 24 Shkurt 2018.
- Marketing -
“Zoti Lu, e dini rrugën e shpejtë të Reformës në Drejtësi? Kjo është eliminimi i menjëhershëm i mbartësve të më sipërm të filozofisë orientale të adhurimit të gënjeshtrës”. Me kete pyetje, i drejtohet avokati Spartak Ngjela ambasadorit Donald Lu, teksa...
Transparancy International publikoi mbrëmjen e së mërkurës raportin vjetor për perceptimin e korrupsionit për vitin 2017. Sipas këtij raporti, Shqipëria ka shënuar përkeqësim ne lidhje me perceptimin e korrupsionit në vend krahasuar me një vit më parë ku renditeshim...
Dalja e Erion Veliajt mbrëmë në “Opinion” duket se ka kaluar me jo pak bujë, jo vetëm në opinionin publik por edhe në radhët e medieve e pronarëve të tyre. Analisti Andi Bushati përmes një artikulli, që në fakt më...
Shtetet e Bashkuara e kanë vendosur me sa duket pastrimin e politikës shqiptare nga të gjithë njerëzit e inkriminuar, të korruptuar dhe të përfshirë në afera kriminale e korruptive. Bëhet e ditur se SHBA e ka ndarë mendjen, që...
Policia e Tiranës ka arrestuar disa persona, të cilët akuzohen se kanë abuzuar me pronat. Ndërkohë, pjesë e këtij rrjeti ka qenë edhe kryetari i bashkisë së Rrogozhinë, Beqir Nuredini të cilit i është bllokuar pasaporta, dhe i është caktuar...
Ku ka përfunduar thesari i Gedafit? Askush nuk e di me saktësi, askush nuk e di se sa është vlera e tij, edhe pse ka plot fabula se bëhet fjalë për një pasurri të stërmadhe, rreth 200 miliardë dollarëve...
Ilir Meta është në një hall të madh që siç thotë një thënie e vjetër e shqiptarëve “as hasmi mos e pastë”. Reforma në drejtësi e kërcënon me burg Presidentin aktual për të gjitha maskarallëqet që ka bërë. Por kjo...
Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka dhënë mesazhe të forta ndaj drejtuesve të Policisë së Shkodër, në një takim ku u zhvillua analiza e këtij institucioni per punen e bere gjate vitit te kaluar 2017. Ministri Xhafaj ua bëri të...
Një aksion i madh policor për kapjen e autorëve të plagosjes dje në Tiranë është duke u zhvilluar në zonën e Fushë – Krujës. Nga raportimet e para mësohet se forca policore të Krujës, Tiranës , Durrësit, FNSH e Shqiponja...
Deputeti i Bundestagut gjerman Thorsten Frei, raportues për Shqipërinë në grupin parlamentar të CDU-së deklaroi sot ne Tirane se Shqipëria duhet të kapë “peshqit e mëdhenj”, si provë e rezultateve konkrete në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar. “Për...

TË PREFERUARA

POSTIMET E FUNDIT