5 C
Shkoder, AL
E shtunë, 24 Shkurt 2018.
- Marketing -
Një qytetar është arrestuar nga Policia e Kosovës pasi goditi me vezë kreun e Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti. I ndaluari është Bashkim Fazliu, organizatori i protestës, i cili ka lëshuar ofendime në drejtim të kreut të VV-së, duke gjuajtur me...
Ish-ministrja e Jashtme e Greqisë Dora Bakojanis kërkon interpelancë me ministrin e Jashtëm Nikos Kotzias për marrëveshjen e re detare me Shqipërinë. Bakojanis, e cila firmosi paktin detar me vendin tonë në vitin 2009, akuzon Qeverinë greke se po bën...
Biznesmeni Astrit Veliaj është deputeti i PD që merr mandatin e lënë nga Eduart Halimi. Vendimi është marrë ditën e sotme nga KQZ me shtatë vota pro dhe asnjë kundër. Dhënia e mandatit për Veliajn është ërë e mundur pasi dy...
Artisti dhe shkrimtari i mirënjohur Maks Velo pasditen e sotme ka publikuar për herë të parë dosjen e tij, të cilën ka pak kohë që e ka marrë nga Autoriteti për Informim mbi Dokumentat e ish-Sigurimit. I ftuar në emisionin...
Kryeministri Edi Rama ka reaguar me një video të publikuar në profilin e tij në “Facebook”, pas akuzave të ish-kryeministrit Sali Berisha për trajtimin e gardistëve. Këto akuza Berisha i kishte bërë edhe në parlament dhe më pas publikoi një...
I ftuar në Opinion, Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka bërë disa deklarata të forta përsa i përket situatës kriminale në vend ndërkohë që ka paraljmëruar ndër të tjera se javën e ardhshme do të ketë arrestime. Ai shtoi se...
Gazetari Artan Hoxha ka komentuar heqjen e të drejtës ndaj familjes dhe ndaj vetë ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla nga Shtete e Bashkuara të Amerikës. Hoxha nga studio e “Real Story” në “Vizion +” e cilësoi këtë veprim nga SHBA si një...
Ja ne të gjitha simpatike, thua se të përzgjedhura, thua se kanëkaluar disa juri dhe i kane vleresuar. Po këto femrat deputete jane edhe shume moderne, veshen, çte them, Angala Merkel ështe asgje para nje 2o vjeçareje deputete në...
Ambasadorja e BE-së, Romana Vlahutin ka deklaruar se është në pritje sa më të shpejtë të rezultatit të hetimeve lidhur me dosje "Tahiri" “Presim që prokuroria të përfundojë hetimet dhe rezultatet të bëhen publike sa më shpejt. Heqja e mandatit...
Pas Presidentit të Republikës, i cili hapi procedurën për 2 vende vakante në Gjykatën Kushtetuese, edhe Kuvendi ka dalëme një njoftim  sot se ka nisur procedura për zëvendësimin e ish-gjyqtarit Vladimir Kristo. Gjëndja e krijuar në Gjykatën Kushtetuese pas të...

TË PREFERUARA

POSTIMET E FUNDIT