5 C
Shkoder, AL
E shtunë, 24 Shkurt 2018.
- Marketing -
Dalja e Erion Veliajt mbrëmë në “Opinion” duket se ka kaluar me jo pak bujë, jo vetëm në opinionin publik por edhe në radhët e medieve e pronarëve të tyre. Analisti Andi Bushati përmes një artikulli, që në fakt më...
 Shkolla “Kosova” në kryeqytet që ka më shume se 10 vjet e dëmtuar do të rihapë dyert këtë shtator për të mirëpritur 360 nxënës në rrugëtimin e gjatë e të bukur drejt dijes. Si një ish-nxënës i kësaj shkolle, Kryetari...
Drejtoria e Përgjithshme të Shërbimeve të Transportit ka publikuar formulën e taksës së makinave, afatet e pagesës dhe penalitet në rast shkelje afatesh. “Taksa vjetore e mjeteve të përdorura është e vlefshme për 365 ditë dhe caktohet sipas formulës: Cilindrata...
Nga: Jorida Tabaku, deputete Ministri Ahmetaj sot iu përgjigj kryetarit të opozitës për shifrën e bizneseve që nuk paguajnë më taksa, pra janë të mbyllura, duke këmbëngulur që sot ka më shumë biznese të hapura se një vit më parë....
Top Channel mësoi prej burimeve diplomatike në Athinë, se marrëveshja e re e detit parashikon ndarjen e hapësirës detare me parimin e vijës së mesit. Në ngushticën mes dy vendeve, që është 1.8 milje detare, 0.6 milje i takojnë Shqipërisë,...
Vendet e Ballkanit Perëndimor mbeten dukshëm larg standardeve që ofron Bashkimi Europian lidhur me infrastrukturën. Nuk bëhet fjalë për një autostradë apo një aeroport më tepër por është një kombinim i disa aspekteve që e reflekton këtë pikë të...
Pasuritë e pajustifikuara, të cilat do t’u konfiskohen politikanëve, gjyqtarëve, prokurorëve, drejtorëve, bosëve të drogës dhe prostitucionit, do të përdoren për të ndihmuar viktimat e krimit dhe të dhunës, për fuqizimin e organeve të reja anti-korrupsion si dhe për...
Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë bërë një ndihmë  prej 60 000 dollarësh për Emergjencat Civile në Shqipëri. Ambasadori i SHBA-ve në Tiranë, Donald Lu, ishte sot në Komandën Mbështetëse në Vaqarr, nga ky bëri të ditur se Amerika jep...
Qeveria Haradinaj i përgjigjet opinionit të Agjencisë Kundër Korrupsionit, pasi ky i fundit e quajti të jashtëligjshëm vendimin për rritje të pagave të vetë kryeministrit dhe kabinetit të tij. Por qeveria ka bërë me dije se nuk tërhiqet, do...

TË PREFERUARA

POSTIMET E FUNDIT