5 C
Shkoder, AL
E shtunë, 24 Shkurt 2018.
- Marketing -
Dalja e Erion Veliajt mbrëmë në “Opinion” duket se ka kaluar me jo pak bujë, jo vetëm në opinionin publik por edhe në radhët e medieve e pronarëve të tyre. Analisti Andi Bushati përmes një artikulli, që në fakt më...
Eurodeputeti italian, Matteo Salvini, ‘i ka bërë për një lek’, drejtuesit e Parlamentit Europian në seancën e së mërkurës së shkuar. Ai i drejtohet presidentit të PE-së, italianit tjetër, Antonio Tajani dhe zyrtarëve të tjerë që ndodheshin pranë tij, duke...
Artisti dhe shkrimtari i mirënjohur Maks Velo pasditen e sotme ka publikuar për herë të parë dosjen e tij, të cilën ka pak kohë që e ka marrë nga Autoriteti për Informim mbi Dokumentat e ish-Sigurimit. I ftuar në emisionin...
Nga: Enver Robelli Brohoritja që po dëgjohet në mediat sociale se «përse po nervozoheni me Edi Ramën dhe jo me Serbinë që e kundërshton pavarësinë e Kosovës» është me të vërtetë absurde. Ata që shpërndajnë këso supozimesh pavullnetshëm i barazojnë...
Arben Çokaj Rama: “Kosova dhe Shqipëria do të kenë një politikë të jashtme, e jo veç ambasada dhe përfaqësi diplomatike të njëjta, por pse jo një President simbol të unitetit kombëtar dhe një politikë kombëtare të sigurisë. Mbase ky parafytyrim...
Nga: Av.  Xhabir Zejnuni Në një status në FB, Zoti Ramush Haradinaj shkruante dje si vijon. Të nderuar qytetarë të Republikës së Kosovës. Në këtë jubile të Pavarësisë së Kosovës, jam i lumtur që sot u arrit aneks-marrëveshja per ratifikimin, rishikimin dhe...
AV. XHABIR ZEJNUNI Kam një REFLEKSION për këtë adresë fallco në FB, që nuk do thotë se mund të pranohet. Kjo faqe, u krijua në fillim me sponsorizimin e socialistëve në kohën e votimeve për Kryetar Bashkie në Shkodër në vitin...
Nje video qe po "cmend" rrjetet sociale, pasi nje amerikane paraqitet ketu duke thene disa fjale per kryeministrin shqiptar. Ndiqeni, eshte vetem 5 sekonda.
Nga: Bardhyl Bejko Ka hyrë në të folmen shqipe fjala “jabanxhi” prej shekujsh. Sundimi i gjatë osman veç të tjerave, la në fjalorin shqiptar, shumë turqizma, ashtu sikundër edhe fjalë të shqipes u bënë pjesë e gjuhës turke. Për jabanxhinjtë,...
Nga: Gjergj Meta Pak ditë më parë Kryeministri Rama ishte në Mirditë. Gjatë vizitës së tij bëri dy akte: Shkarkoi nga puna live drejtorin rajonal të Shëndetësisë, pasi qendra shëndetësore e Domgjonit nuk ishte e lidhur me energjinë elektrike, duke...

TË PREFERUARA

POSTIMET E FUNDIT