5 C
Shkoder, AL
E shtunë, 24 Shkurt 2018.
- Marketing -
Një qytetar është arrestuar nga Policia e Kosovës pasi goditi me vezë kreun e Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti. I ndaluari është Bashkim Fazliu, organizatori i protestës, i cili ka lëshuar ofendime në drejtim të kreut të VV-së, duke gjuajtur me...
“Zoti Lu, e dini rrugën e shpejtë të Reformës në Drejtësi? Kjo është eliminimi i menjëhershëm i mbartësve të më sipërm të filozofisë orientale të adhurimit të gënjeshtrës”. Me kete pyetje, i drejtohet avokati Spartak Ngjela ambasadorit Donald Lu, teksa...
Transparancy International publikoi mbrëmjen e së mërkurës raportin vjetor për perceptimin e korrupsionit për vitin 2017. Sipas këtij raporti, Shqipëria ka shënuar përkeqësim ne lidhje me perceptimin e korrupsionit në vend krahasuar me një vit më parë ku renditeshim...
Dalja e Erion Veliajt mbrëmë në “Opinion” duket se ka kaluar me jo pak bujë, jo vetëm në opinionin publik por edhe në radhët e medieve e pronarëve të tyre. Analisti Andi Bushati përmes një artikulli, që në fakt më...
Shtetet e Bashkuara e kanë vendosur me sa duket pastrimin e politikës shqiptare nga të gjithë njerëzit e inkriminuar, të korruptuar dhe të përfshirë në afera kriminale e korruptive. Bëhet e ditur se SHBA e ka ndarë mendjen, që...
Eurodeputeti italian, Matteo Salvini, ‘i ka bërë për një lek’, drejtuesit e Parlamentit Europian në seancën e së mërkurës së shkuar. Ai i drejtohet presidentit të PE-së, italianit tjetër, Antonio Tajani dhe zyrtarëve të tjerë që ndodheshin pranë tij, duke...
Ish-ministrja e Jashtme e Greqisë Dora Bakojanis kërkon interpelancë me ministrin e Jashtëm Nikos Kotzias për marrëveshjen e re detare me Shqipërinë. Bakojanis, e cila firmosi paktin detar me vendin tonë në vitin 2009, akuzon Qeverinë greke se po bën...
Policia e Tiranës ka arrestuar disa persona, të cilët akuzohen se kanë abuzuar me pronat. Ndërkohë, pjesë e këtij rrjeti ka qenë edhe kryetari i bashkisë së Rrogozhinë, Beqir Nuredini të cilit i është bllokuar pasaporta, dhe i është caktuar...
Biznesmeni Astrit Veliaj është deputeti i PD që merr mandatin e lënë nga Eduart Halimi. Vendimi është marrë ditën e sotme nga KQZ me shtatë vota pro dhe asnjë kundër. Dhënia e mandatit për Veliajn është ërë e mundur pasi dy...
Artisti dhe shkrimtari i mirënjohur Maks Velo pasditen e sotme ka publikuar për herë të parë dosjen e tij, të cilën ka pak kohë që e ka marrë nga Autoriteti për Informim mbi Dokumentat e ish-Sigurimit. I ftuar në emisionin...

TË PREFERUARA

POSTIMET E FUNDIT