Ambasadorja e BE-së, Romana Vlahutin flet për dosjen “Tahiri”. Presim rezultatet e hetimit

0
37

Ambasadorja e BE-së, Romana Vlahutin ka deklaruar se është në pritje sa më të shpejtë të rezultatit të hetimeve lidhur me dosje “Tahiri”

“Presim që prokuroria të përfundojë hetimet dhe rezultatet të bëhen publike sa më shpejt. Heqja e mandatit të tij është përgjegjësi e Parlamentit. Kultivimi i kanabisit problem i hershëm, por ne i kemi kërkuar qeverisë që të luftojë drogën. Në 2017 pati ulje drastike të kultivimit të kanabisit ”, -tha Vlahutin.

Saimir Tahiri ish-ministër i Brendshëm është nën hetim si i dyshuar në  përfshirjen e rrjetit të trafikimit të drogës nga vëllezërit Habilaj të cilët po gjykohen nga drejtësia italiane.

LINI NJË KOMENT

Ju lutem, futni komentin tuaj!
Ju lutem, futni emrin tuaj këtu